Cukrzyk w gabinecie

Dla osób zmagających się z cukrzycą wizyty w gabinecie podologicznym powinny stać się rutyną – to właśnie ta grupa jest narażona na występowanie trudnych do leczenia dolegliwości i wymaga stałej kontroli stanu stóp. Dzięki systematycznemu weryfikowaniu zdrowia skóry i paznokci oraz stosowaniu się do zaleceń profesjonalisty istnieje szansa na uniknięcie poważnych dolegliwości. Sprawdź, dlaczego cukrzyk powinien odwiedzać podologa regularnie i na jakie wsparcie może liczyć!

Stopa cukrzycowa – groźne powikłanie zaniedbań

Każda wizyta u podologa wiąże się z przeprowadzeniem wywiadu i oceną zdrowia stóp. Jeśli chorujesz na cukrzycę, specjalista skrupulatnie skontroluje stan skóry i paznokci, zwracając szczególną uwagę na występowanie otarć, skaleczeń czy mikrourazów, które – z uwagi na zaburzenia czucia – mogą być przeoczone przez pacjenta. Podolog sprawdzi też ryzyko wkręcania i wrastania paznokci, zweryfikuje obecność odcisków, pęcherzy i innych niepokojących zmian. Na podstawie oględzin i wywiadu wyda odpowiednie zalecenia dotyczące:

Chorujesz na cukrzycę? Koniecznie odwiedź podologa!

Stopa cukrzycowa to schorzenie objawiające się deformacją paznokci, powstawaniem opuchlizny, zmianą kolorytu skóry, owrzodzeniami i zaburzeniami czucia, a także długim czasem gojenia się ran. Aby nie dopuścić do nasilenia dolegliwości, kontroluj stan swoich stóp w domu, pielęgnuj je zgodnie ze wskazówkami podologa i odwiedzaj specjalistę tak często, jak to konieczne.

Zapraszamy do naszego Centrum:

Zadbaj o swoje stopy już dziś!

Skorzystaj z naszej oferty zabiegów podologicznych i daj pomóc swoim stopom! Mając na względzie Państwa komfort i bezpieczeństwo, oferujemy zabiegi na najwyższym poziomie, wykonywane są przez wykwalifikowaną kadrę medyczną.

Wszystkie usługi naszego gabinetu:

+48 505 011 313