Badanie komputerowe stóp

Jest to badanie oceny stóp wykonywane za pomocą profesjonalnego sprzętu komputerowego, wsparte technikami tradycyjnymi.

Podstawą jest komputerowa platforma zwana pedobarografem badająca rozkład nacisku na podeszwową stronę stopy. Na macie diagnostycznej możemy badać obciążenia stóp podczas stania (badanie statyczne) i podczas chodu (badanie dynamiczne).

Przy tego typu badaniu niezbędne jest również badanie tradycyjne. Dobry specjalista wykona serię testów sprawdzające m.in. zakres ruchomości stawów w obrębie kończyny dolnej, wydolności mięśniowej oraz ocenienie całej sylwetki pacjenta.

W sytuacji, kiedy badanie stóp wykaże nieprawidłowości w czasie przetaczania stopy podczas chodu, przeciążenia, itp. możemy zaprojektować indywidualne wkładki i buty oraz wdrożyć terapię z fizjoterapeutą.

Patologie występujące w obrębie stóp stanowią powód wielu dolegliwości, jak również dyskomfortu, który obniża jakość codziennego funkcjonowania. Nieleczone mogą potęgować ból oraz determinować pojawianie się patologii w obrębie innych części ciała, np. kolana, biodra, kręgosłup. Dlatego tak ważne jest podjęcie działań zapobiegawczych jak najszybciej – już dziś umów się na wizytę i odwiedź podologa Skórzewo/Poznań!

Kompedium wiedzy:

Zalecenia po zabiegu:

Przeciwwskazania do zabiegu:

Zapraszamy do naszego Centrum:

Odwiedź nasz gabinet podologiczny w Skórzewie/k.Poznań. Dołożymy wszelkich starań, aby rozwiązać Twój problem!

Zadbaj o swoje stopy już dziś!

Skorzystaj z naszej oferty zabiegów podologicznych i daj pomóc swoim stopom! Mając na względzie Państwa komfort i bezpieczeństwo, oferujemy zabiegi na najwyższym poziomie, wykonywane są przez wykwalifikowaną kadrę medyczną.

Wszystkie usługi naszego gabinetu:

+48 505 011 313