Paznokcie wrastające i wkręcające

Odczuwasz ból w okolicach paznokcia stopy podczas chodzenia? W okolicy wału paznokciowego pojawił się stan zapalny? Prawdopodobnie masz problem z wrastającym lub wkręcającym się paznokciem. Poznaj jego specyfikę i objawy, a jeśli niepokoi Cię stan Twoich stóp, koniecznie odwiedź nasz gabinet podologiczny Skórzewo/Poznań – z chęcią pomożemy Ci uporać się z każdym problemem.

Paznokieć wrastający

Wrastanie paznokci nie jest tylko defektem natury estetycznej, co więcej, jest to jednostka chorobowa która w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób ICD-10 jest oznaczona kodem L60.0.

Boczna krawędź płytki podczas wzrostu wbija się w wał okołopaznokciowy. Na skutek urazu tworzy się rana, która bez odpowiedniego zaopatrzenia może przerodzić się w ostry lub przewlekły stan zapalny. Wrastającemu paznokciowi często towarzyszy obrzęk oraz silne dolegliwości bólowe. Może dojść do ziarninowania oraz nadkażenia bakteryjnego (nieleczone może w ekstremalnych przypadkach skutkować sepsą i amputacją).

Wrastające paznokcie mogą przyczyniać się do zaburzeń biomechanicznych stopy. W celu odciążenia bolącego miejsca dynamika chodu zostaje zmieniona co może nieść za sobą dalsze konsekwencje zdrowotne.

Najczęstsze przyczyny wrastania paznokci:

Paznokieć wkręcający

Paznokieć wkręcający można rozpoznać dzięki charakterystycznemu zwijaniu się paznokcia w rurkę. Głównymi przyczynami tej dolegliwości są deformacje kostne paliczków dystalnych, deformacje stóp oraz nieprawidłowa biomechanika chodu.

Metody korekcji paznokci - sprawdź jak pracujemy

Działania wspomagające i utrwalające terapii wrastających i wkręcających paznokci

Jeśli problem wynika z biomechaniki chodu czy deformacji stóp, konieczne mogą być wkładki indywidualne, które możemy dla Państwa wykonać, oraz terapia u fizjoterapeuty, z którymi stale współpracujemy. W przypadku przerośniętych wałów paznokciowych pomocna może okazać się plastyka wałów okołopaznokciowych lub ich systematyczne tejpowanie. Temat jest niezwykle złożony, a każdy przypadek inny. Rodzaj terapii i przyczyny powinny być rozpatrywane indywidualnie przy każdym pacjencie. Niepokoi Cię stan Twoich paznokci i stóp? Podolog Skórzewo/Poznań przeprowadzi diagnozę i wdroży odpowiednie działania terapeutyczne.

Kompedium wiedzy:

Zalecenia po zabiegu:

Zapraszamy do naszego Centrum:

Odwiedź nasz gabinet podologiczny w Skórzewie/k.Poznań. Dołożymy wszelkich starań, aby rozwiązać Twój problem!

Zadbaj o swoje stopy już dziś!

Skorzystaj z naszej oferty zabiegów podologicznych i daj pomóc swoim stopom! Mając na względzie Państwa komfort i bezpieczeństwo, oferujemy zabiegi na najwyższym poziomie, wykonywane są przez wykwalifikowaną kadrę medyczną.

Wszystkie usługi naszego gabinetu:

+48 505 011 313