Paznokcie zmienione chorobowo

Zauważyłeś niepokojące zmiany płytki paznokciowej? Pojawiły się zgrubienia, paznokieć zmienił kolor albo zaczął być bardzo kruchy? Przyczyn takich zmian może być wiele. Dlatego warto udać się do podologa w celu oczyszczenia zmienionego chorobowo paznokcia oraz wykonania badań niezbędnych do poznania przyczyny, a co za tym idzie dobrania odpowiedniej terapii.

Istnieje cała gama chorób oraz dysfunkcji prowadzących do zmian w wyglądzie paznokcia. Najczęściej jest nią grzybica, ale problemem często jest także infekcja bakteryjna, zmiany pourazowe lub zmiany wynikające z uszkodzenia płytki w inny sposób.

Co wykonujemy w naszym gabinecie podologicznym Skórzewo/Poznań? W tym przypadku usuwamy zmienioną część płytki oraz wykonujemy pobranie materiału do badania laboratoryjnego w celu odnalezienia przyczyny. Gwarantuje to wdrożeniem odpowiedniego postępowania leczniczego i pielęgnacji domowej. Bardzo często pozwala to uniknąć obciążania organizmu farmakoterapią doustną.

Kompedium wiedzy:

Zalecenia po zabiegu:

Zapraszamy do naszego Centrum:

Odwiedź nasz gabinet podologiczny w Skórzewie/k.Poznań. Dołożymy wszelkich starań, aby rozwiązać Twój problem!

Zadbaj o swoje stopy już dziś!

Skorzystaj z naszej oferty zabiegów podologicznych i daj pomóc swoim stopom! Mając na względzie Państwa komfort i bezpieczeństwo, oferujemy zabiegi na najwyższym poziomie, wykonywane są przez wykwalifikowaną kadrę medyczną.

Wszystkie usługi naszego gabinetu:

+48 505 011 313